Jak se mění a tvaruje Svět?
Víte, mám takový pocit, že lidstvo rezignovalo na "velké otázky". Přitom všechen ten vydobytý svět, který v současnosti užíváme, máme vesměs díky filosofii, která zavdala vznik veškerých vědních oborů, a která se vždy ubírala cestou otázek v posvátném procesu poznání. OTÁZKY - OTÁZKY - OTÁZKY! Ty jsou ve filosofii dokonce důležitější než odpovědi. Otázky nám totiž otevírají nové horizonty bytí.
Vážení, jako sorry, pořád jsme na začátku. Ví vůbec někdo něco o smysluplnosti člověka? O jeho dosahu, a tedy významu? A co mapa Světa? Ano, mapa skutečně celého Světa? Máme ji? Proč bychom měli být vtělením, tedy fyzickým světem, omezeni? Proč by měl být prostup mezi světy mimo naše možnosti? Nebo dokonce nepokorou? Nadutostí? Co myslíte, že provádí kněz transsubstanciací? Tedy přeměněním těla a krve Kristovy? Copak to není jasný přerod jemnohmotné energie do té fyzické, hrubohmotné? Zajisté, mocí Ducha svatého, to je jsané!
Kdo je skutečně člověkem? Zamysleli jste se nad tím? Ten vtělený do fyzické podoby člověka? Jaképak nese atributy? Vím, jak mi odpovíte: Vždyť o tom jsou celé dějiny filosofie, vzpomeň např. na Kantův kategorický mravní imperativ atp. Jenže to je málo! To již nestačí! Začínají se totiž zviditelňovat a prohmotňovat dříve skryté clustery! Může se do lidského podoby vtělit pouze člověk? Člověk - bytost - biblického pojetí božího dítěte vševládného Stvořitele? Stále se domníváte, že náckové vraždící ty nejslabší nejodpornějším, zrůdným způsobem byli lidé? Lidé božího puncu, božího původu? Může se do fyzického těla vtělit temnota? Duchovní bažina? Šelma? Ano, ta ze Zjevení Janova?
Do jaké míry, jakým způsobem a za jakým účelem může vtělený člověk fyzického světa vstupovat do mentálních tvarů Světa? Do energetických tvarů Světa? Do spirituálních tvarů Světa? A může jen vstupovat, anebo je ovlivňovat? Měnit je? Má oprávnění k takovým zásahům? Má takové možnosti? Má takovou MOHUTNOST, tedy sílu a moc?
PAMATUJTE, REALITU NELZE MĚNIT, LZE JI JEN POUŽÍVAT!
Tady je klíč úplně ke všemu! Kdo utíká, nebyl ještě chycen! Kdo je již chycen, nebyl ještě vyšetřován! Kdo je již vyšetřován, nebyl ještě obviněn! Kdo je již obviněn, nebyl ještě obžalován. Kdo je již obžalován, nebyl ještě odsouzen! Kdo je již odsouzen, nebyl ještě popraven. Kdo je již... A tak to jde od věků! Přitom to tak být nemusí. Když ne u celého lidstva, tak u tebe určitě!
Země a lidská vtělení nejsou arénou dobra a zla! Arénou je celý Svět se všemi oblastmi způsobu bytí, se všemi uskutečněnými možnostmi podstaty. Nejde o to dotáhnout to do konce teď a tady. Jde o to NEBÁT SE NOVÝCH OTÁZEK! Znamená to vysmát se těm dosud rádoby posvátným tématům, které měly být již dávno zašlapané do země, a postavit se s veškerou odvahou těm novým, nakopávačským:
Kdo je člověk? - Odkud pocházím? Z které části Světa?
Kdo jsem? - Co budu dělat po smrti?
Existuje posmrtný život? - Jaký jsem měl důvod ke vtělení?
Existuje Bůh? - Proč si nevidím dál, než na špičku nosu?
Slyším Vás dobře: "Ale já takové lidi kolem sebe nemám, kteří by se takto dokázali a chtěli ptát! Přitom mne stejné otázky již dávno doprovázejí životem." Změňte prostředí, změňte všechno na světě, jen nezajděte, to by bylo škoda. Někdo musí svítit a topit, aby ostatní nezamrzli! Rozumíte?
