Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ne/věřte lékařům

28. 6. 2024

Ne/věřte lékařům je opravdu odvážným názvem příspěvku. Věřte sami sobě je neméně odvážným tvrzením. Jak můžete věřit sami sobě, když se zcela neznáte? Nikdo přece nemůže tvrdit, že se zná na 100%. Anebo ano? Že bych se mýlil?

Budu zcela konkrétní, před dávnými lety jsem byl na punkci. Dlouho mě bolela hlava, lékař zjistil, že je punkce potřebná, čekal, zda dám souhlas. Zajisté, lékařům důvěřuji. Nějak mi přišlo divné, že se nemocniční personál ORL počal tak zvláštně radovat. Při zákroku mi to bylo hned jasné. Punkce je hnus, nicméně mi pomohla. A nakonec, nebylo to tak hrozné. Asi za týden dva jsem šel na kontrolu a lékař mi připravil punkci druhou, prý proplachovací, prý to tak musí být. Sdělil jsem mu, že to mám v pořádku, věděl jsem zcela jistotně. Podlehl jsem a druhou punkci absolvoval. Tentokrát zbytečně, což uznal i sám lékař.

Já osobně nemarodím, k lékařům moc nechodím, i když se vyšetřením ani lékařům nebráním (vloni jsem třeba absolvoval kolonoskopii). Minulý rok mi nastal zdravotní problém, pálila mě kůže po celém těle (vím, že pokožka je hezčí slovo, nicméně kůže je odborným, lékařským pojmem). Bylo to velmi nepříjemné, když mi létaly drobné plamínky po celém těle, jako kdyby mi kůže nepatřila. Věřte mi, nic příjemného. Téměř na sílu jsem se vnutil ke kožní lékařce, která již nové pacienty nebrala, a která mi po vyšetření oznámila, že je to kopřivka. No lidi, po prostudování odborného letáku jsem zjistil, že to není žádná legrace. Mnoho druhů kopřivek, včetně chronických, náročná, takřka letitá vyšetření, no řeknu vám, nic moc. Naordinované prášky mi okamžitě zabraly, paráda. Měl jsem brát dva prášky denně, samozřejmě jsem začal na jednom 3 x týdně a v pohodě. BB mi říkala, ať si to zjistím z mentálu (nikoli ementálu), jaká je příčina. No to určitě, to by se mi muselo chtít. Zlobila se, že prý si nemám hrát na „kovářovic kobylu“, druhým zjistím cokoli a na sebe kašlu.

Před měsícem se problémy vytratily, přestal jsem totiž po několika málo letech pít kávu. Dříve mi nedělala dobře, pak jsem ji začal pít kvůli mému celoživotně nízkém tlaku. Dříve jsem měl připravené tablety s čistým kofeinem a občas je s úspěchem použil. To jsem také líný, koupit si nové tablety, přitom stojí doslova pár korun. Však znáte chlapy, rasa líná a pohodlná. Intuitivně jsem vyřadil kávu a kožní, velmi nepříjemné, celotělní plamínky jsou pryč. Tak vidíte, šlo to.

NEVĚŘTE LÉKAŘŮM! O vašem, VAŠEM TĚLE A PSÝŠE, nemohou vědět nic. Nicméně, dovolím si osobní doporučení, důvěřujte jim. Lékaři jsou fajn lidi, několik jich znám dokonce osobně. Jsou opravdu fajn a většinou to myslí s námi dobře. Kombinace lékaře, vaší intuice a síly je nikým a ničím nepřekonatelná kombinace! Domnívám se, že by toto tvrzení podepsala i většina osvícených lékařů. A jak si rozvinout vnitřní intuici? Stačí přece dobře poslouchal signály těla i psýchy. A co se týká léčení z energetického nebo mentálního pole? O tom se snad vůbec nemusíme bavit, tam to funguje na beton. Ale o tom snad příště.