Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nenechte sebou manipulovat!

7. 6. 2023

V těchto dnech opět rezonuje zprávami příběh dvou žen, které usmrtili gurua Richarda Š., který o to údajně požádal. Pro mě je to děsivý příběh lidí, ať jej pojmu z jakékoli strany ušpiněné mince. Žádná strana není čistá, myslím té mince!

Víte, příběh podrobně neznám, dokonce ani motivy a okolnosti. Jen mi je opravdu líto, co všechno se muselo udát, aby lékařka přistoupila na to, že dobrovolně usmrtí druhého člověka. Je to žalostný příběh, na kterém nikdo nevydělal ani nezbohatl, obrazně řečeno. Všichni prostě jen ztratili, někdo život, někdo svou tvář a někdo jen zdravý rozum. Otázka, pro mne z důvodu neznalosti, bez odpovědi. 

Zajisté samotní čtenáři tohoto příspěvku níže uvedené nepotřebují, přesto si dovolím uvést několik skromných rad, jak se dá zlehka vyhnout ezo manipulátorům: 

  1. Na světě nechodí žádný svatý člověk. Není nutné ani potřebné kohokoli zbožšťovat. Všichni lidé žijeme zde na Zemi, chodíme po stejné hlíně, jíme stejnou potravu a podléháme stejnému lidskému údělu. Každý máme tu svou hromádku hezkého i špatného, pravda každý v jiném poměru a velikosti, nicméně všichni obdobně. Nenechte se oklamat rádoby svatým člověkem. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  2. Nenechte si namluvit, jaký je ten náš svět špatný a člověk zlý institut. Rétorika duchovních uchvacovačů a všemožných sekt je totožná, vyvedení z tohoto slzavého údolí plného zkaženosti a žluče do světelných světů lásky a nekonečné krásy. Není to pravda! Jemnohmotný svět je plný nástrah, falešných světů a slepých ulic, ve kterých se lehce ztratíte. Pozemský svět je plný nádhery, krásy a úžasných příležitostí. I když si mnozí hrají na to, jak je tady vše skryté, nevědomé a zahalené egem, není to žádná pravda. Vše je zcela zjevné, vy sami dobře poznáte, ke komu patříte, kdo vám ničí vaši osobitost, nebo požírá vaši drahocennou energii. Věřte mi, že v celém Světě není nic krásnějšího, než když se vaše dítko na vás bezelstně usměje, když vám odcházející rodič naposledy poděkuje za vaši péči, když poprvé lehnete do voňavých pampelišek vedle stejně voňavého těla vaší první lásky, když poprvé spatříme sebe samého, své Já. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  3. Při setkání s alternativním duchovním nebo léčitelem dejte na první pocit jako u kohokoli jiného. Pokud se zpočátku necítíte dobře, odejděte bez meškání. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  4. Pokud se setkáte s alternativním duchovním nebo léčitelem, buďte obezřetní. Pokud jsou prvním tématem peníze a množství závislých návštěv, odejděte bez meškání. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  5. Máte-li potřebu nebo nutkání jít za alternativním duchovním nebo léčitelem, proč ne!, sežeňte si reference, co nejvíc referencí - na internetu, od známých, rodiny apod. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  6. Třídenní kurz jakýchkoli schopností za 30 tis.Kč není úplně v pořádku. Ježíš ani Buddha si platit nenechali. Pamatujte na to, i když nic není zadarmo, samozřejmě. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  7. V rozmanitosti je síla a krása. Chcete sedět tři dny v lese a bubnovat? Udělejte tak. Chcete týden meditovat v Lurdech s Panenkou Marií? Udělejte tak. Chcete sedět v jogínské pozici lotosového květu na stromě do totálního vyvanutí mysli i ducha, udělejte tak. Chcete si zout boty a vstoupit do mešity? Udělejte tak. Chcete klečet u Zdi nářků a pobýt s Hospodinem? Udělejte tak. Rozumíme si? Nedejte na totalitu víry ani názorů. Buďte především sami v sobě otevření. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  8. Cítíte-li, že nikam nepatříte a zároveň tušíte, že přece jenom někam ano, dejte si načas a nespěchejte. Proč hned vypít první číši. Napijte se z vícero, ať máte srovnání, i kdybyste se k té první měli po čase vrátit. Nic se neděje. Jde přeci o vás, o vaší svébytnost! O vaší cestu. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  9. Nenechte si od nikoho vzít svobodu a s ní svobodnou vůli. Jste plnohodnotným lidským jedincem a tento svůj stav respektujte! Buďte odpovědní sami sobě, teprve pak všem ostatním. Jste jedineční a nenahraditelní, nikým a ničím nezastupitelní, jinak byste nebyli. Používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!
  10. Než půjdete ke kartářce nebo astrologovi, ptejte se sami sebe na důvody. Podívejte se na ně do zrcadla, anebo si je sepište. Zřejmě budete velmi překvapeni. Vůbec kartářky ani astrology nehaním, jen používejte vždy svou intuici a zdravý rozum!

V naší malé zemičce je celkem dost lidí a institucí, kteří ukojí vaší žízeň, aniž byste se sami sobě ztratili. Dovolím si některé uvést, aniž bych tím vyjádřil, že jsou nějak zvlášť mohutní a světaznalí. To nechám na Vás. Nicméně vás neodzbrojí a rádi vás nechají vaší cestě: Pavel Kozák z jižních Čech, Tomáš Pfeiffer, který bioenergeticky pracuje s onkologickými pacienty, centrum Nesměň s Lídou Chrášťanskou, PhDr. Patricie Anzari z Rynartic, ctihodný Ashin Ottama, český théravádový mnich, Petr Tvrdek, starokatolický kněz z Kaple svaté Rodiny v ulici Pod Nuselskými schody. Se všemi jmenovanými jsem se setkal osobně a znám je. Jsou ve své opravdovosti vynikající.

Žijte na Zemi, je nádherná, krásná a jemná. Poskytuje nám tělesnou stavbu, obživu i domov. Každé ráno vychází Slunce, každé jaro zavoní bylinkami, v létě si lehnete do řeky, na podzim se okouzlíte barvami a v zimě skočíte i s dítky do závěje bílé podušky. Nenechte se odvléci od světa vezdejšího, poněvadž Svět není někde TAM nahoře, ale teď a tady. Je součástí našeho zpřítomnění.

VY SAMI JSTE SVĚTA ZPŘÍTOMNĚNÍ. NEVZDÁVEJTE SE NIKOMU ANI NIČEMU. VY SAMI SI ZA SEBE PŘECI STOJÍTE!