Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSOBNÍ CESTA K VLASTNÍMU JÁ

Nevím, zda je i v okolním světě podobný syndrom mnohosti koučů a různých dalších mentorů, ale v ČR se s nimi doslova roztrhl pytel, nejen ten finanční. Na sociálních sítích toho běhá až až, někdy mi připadá, že pomalu každý v sousedství je teď a tady, tj. pro mě, kdykoli, nejen však místem, ale i sdílenou pomocí.

Svět se stává nepřehledným, zdánlivě, vztahy jsou komplikované, zdánlivě, lidské emoce se kupí a sílí, zdánlivě, člověk je ohrožován ze všech stran, zdánlivě, ztrácí se bazální smysl vlastní existence, zdánlivě, svět vlastně nikam nesměřuje, zdánlivě, takže se současný člověk plácá a hledá mentora, partu lidí, prostě útočiště, někdy za každou cenu...

Já se nakonec rozhodl, že to také zkusím. Proč ne? Jemně posvítit druhým. Předchozí definování pomocí zdánlivosti je pravdivé. To, že se nám něčeho nedostává, něco nám chybí, něco nebo někdo nedostačuje, vůbec neznamená, že to tak skutečně je. My lidé umíme být opravdoví v celé své komplexnosti a celistvosti. Vadí nám jen to, co k nám prostě nepatří. Co není naše. Pokud se budeme věnovat a chovat tak, co nám náleží, budeme úplně v pořádku, plni energie, odvahy a síly, to vše bez toho, abychom si museli brát od ostatních, nebo dokonce otravovali v kostele a neustále prosili o všemožné dary, které nám schází, a které tam ani neobdržíme.

Zkusíme projít cestu k sobě samým. Cena je mizivá, resp. žádná. Nemusíte nic kupovat, nikoho podporovat, dokonce mě ani znát. Prostě nic z klasického modelu koučinku. Já se na Vás, na oplátku, nemusím přihlouple usmívat a lézt vám pod čepici. Řekl bych, že na cestu k sobě domů je nejvyšší čas. Je na to zvláštní příležitost s ohledem na dění kolem nás. Strašáci celého světa nad námi mávají vlastními cetkami, aby nás strašili a především, aby tím utišili své vlastní, vnitřní hrůzy. Nezapomeňte, je to vše o vzájemné, mentální, energetické interakci. Tak pojďte do toho!

 

Příspěvky

Sloup 2: EMOCE

20. 6. 2022

Emoční mysl a její zákoutí

 

Sloup 1: ZAČÁTEK CESTY

10. 6. 2022

Začátek s vědomím cíle

 

Sloup 0: JAK POZNAT NELAD, NEBOLI NESOULAD

9. 6. 2022

Jak si provést sebe-diagnózu