Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdo je váš skutečný parťák?

16. 7. 2022

Dnes jsem opět strávil celý den na treku v horách. Zcela výjimečně jsem nehleděl jako tele na tu nádheru kolem, která mě stále nepřestává udivovat. Les a jeho mentální vyrovnanost, snad i svrchovanost, mě vždy nabije, doslova rekonstruuje z hloubi všechny mé buňky. Tentokrát jsem tedy nebyl v rauši tamní pospolitosti. Prostě jsem si píchnul do uší sluchátka, od 11 hod poslouchal na Dvojce silvestrovské opakování Toboganu, od 12hod Galinu, kterou mám moc rád, i když jsou její pořady silně proženské, ano proženské, bez urážky a pak se ztratila data, tak jsem si vyslechl dvě stažené rozhlasové hry.

Druhá, odposlouchaná se jmenuje „To by se psychiatrovi stát nemělo“. V této hře excelují Vláďa Brabec a Jirka Lábus. Nádherné výkony, skvělé aranžmá, jen snad vyzradím, že konec hry je příšerný a malinko celou hru, vlastně celý příběh znehodnocuje.

Příběh hry mě inspiroval k morbidnímu obrazu. Pokud tím někoho urazím, tak se opravdu omlouvám.

Většina z vás má své blízké, svou rodinu, přátele, pracovní kolegy, sportovní kolegy, kámoše a kamarádky atp. Přemýšleli jste někdy, kolik z nich není jen tak do počtu, ale jsou skutečnými parťáky, doslova na život a na smrt? Kolik z nich by třeba mělo jít na váš pohřeb?

Napadla mi tedy jednoduchá zkouška. Příliš morbidní a nakonec proč ne? Život je přece dost sám morbidní, zvláště když již od narození běží do náruče smrti. Představte si tedy, že jste omylem pohřbeni, tzn. že vás z nějakého důvodu považovali za mrtvého/ou, tudíž jste byli umístěni do rakve, ta byla spuštěna do hrobu a hrob řádně a jistě zasypán.

Nic moc vyhlídka, co? Zajisté mi dáte za pravdu, že se podobné případy v minulosti stávaly. Jenže se udála další věc. Vám neznámý šprýmař vložil do vaší kapsy při posledním, rakvovém loučení mobilní telefon. Nebo to nebyl šprýmař? Vy se v té tmoucí rakvi proberete, začnete zmatkovat, mlátit kolem sebe, vydýchávat si kyslík, až se praštíte do kapsy a zjistíte, že tam máte mobil. Pomalu, nedýcháte, jej vytáhnete z kapsy, zapnete a zjistíte, že mobil je v posledním bateriovém tažení, tj. zbývá energie na velmi krátký, poslední hovor, takže MŮŽETE ZAVOLAT pouze jedné osobě, pouze jedné a ještě k tomu pouze několik málo slov.

MUSÍTE TEDY ZAVOLAT OSOBĚ, KTERÁ VÁM 100% DŮVĚŘUJE, KTERÁ VÁM VŽDY VEZME HOVOR A KTERÁ PRO VÁS VŽDY UDĚLÁ MAXIMUM. Pokud takovou osobu máte, jste opravdu šťastným člověkem!