Jdi na obsah Jdi na menu
 


Správná cesta

18. 3. 2022

Měl jsem ošklivý sen, který se mi udál krátce po usnutí, probudil mě a delší dobu poté nenechal usnout. Cestoval jsem se svou partnerkou autem v naprosté a úplné tmě bez jakýchkoli světel, nic jsme neviděli před sebou ani za sebou, brzdy nefungovaly, všude kolem les (jeli jsme po známé silnici, po které jezdíme často). Abych nějak eliminoval srážku s protijedoucím autem, které se proti nám určitě blížilo, neboť se jedná o frekventovanou silnici, stočil jsem volant doprava, abychom nepokračovali v přímé cestě a co nejvíce eliminovali čelní srážku tím, že raději skončíme v příkopě. V tu chvíli jsem se probudil.

Jak z toho ven? Nikdy nevyrážej na cestu po tmě a dbej, abys na cestu vždy viděl. Samozřejmě obrazně řečeno. Když tvá vnitřní lampa pohasíná, což se někdy stává, zastav se, načerpej novou sílu, rozhlédni se a teprve pak běž dál. Snad mi ten krátký sen připomenul biblické paralely: 

Izajáš 59,9: Proto se vzdálilo od nás právo, nedosahuje k nám spravedlnost. Čekáme na světlo, a je tma, na úsvit, a chodíme v šeru.

Lukáš 22,53: Denně jsem byl mezi vámi v chrámě, a nevztáhli jste na mne ruce. Ale toto je vaše hodina, vláda tmy.“