Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kounovské řady

30. 9. 2021

15 km severně od Rakovníka se nachází obec Kounov. Nedaleko (opět na sever od této obce) se nachází náhorní plošina, na které jsou položené řady kamenů, které pocházejí z druidské doby, tedy z doby spirituálního obydlování evropského prostoru. Asi před čtyřmi lety jsem toto místo navštívil s přítelkyní. Doporučuji všem toto místo navštívit, je tam prostě nádherná atmosféra.

Přiznávám se, že jsem v životě celkem 2x kouřil marihuanu, což v mém pokročilém věku není mnoho a toto číslo už zřejmě zůstane finální. Velmi dobře si pamatuji, v jakém jsem byl stavu, jaká síla to pro mě byla atp. V prvním případě jsem se osobně setkal se třemi biblickými králi, kteří samozřejmě žádní králové nejsou. Jsou to archetypální, naprosto skuteční dohlížitelé s velkým pověřením. A mimochodem, jsou docela fajn, ale o tom jindy...

Jenom na dvou místech jsem se nacházel ve stavu překouřeného marihuanou, samozřejmě bez použití této byliny, a to při procházení Kounovských řad a poté při návštěvě Stonehenge v Británii. Je to zvláštní stav, kdy se mi odkrví nohy, míchou projde mentální síla místa a já jsem vlečen tamní spirituální energií. Byl jsem tam s přítelkyní, prostě nádherný den. Chodili jsme bosky, já se motal a užíval si to, ona byla nadšená z mé přístupnosti a kulturně melancholická vůně celého, posvátného místa se nám vpíjela do krve jak vlídná, přesto neodbytná upírka.

Toť vše... jé pardon, proč vlastně o kounovských kamenech píšu? Druhý den doma při ranní meditaci mě do sebe vtáhl tamní centrální menhir, který sic dávno již odstraněn, přesto jeho mentální síla je na místě Kounovských řad stále přítomná. Ano, dobře si to pamatuji, vtáhl mne do sebe. Vůbec se nezeptal, prostě to bylo jeho rozhodnutí. Trvalo to celý týden, kdy jsem pobýval v jeho útrobách. Už dlouho s nikým nekomunikoval, tak byl velmi sdílný, ještě stále plný energie a síly. Já se po několika dnech omluvil a ukončil naše setkávání. Vím, že mi něco ze sebe daroval a mě se nechce zjišťovat, co. Všechno přece nemusíme vědět. 

Ohledně Kounovských řad jsou důležité dvě věci. Místo je stále aktivní a přínosné, což je dobrá zpráva. Druhá dobrá zpráva je, že centrální menhir se s místem nerozloučil, je pořád silný a činorodý. Pokud bude někdo potřebovat, můžeme identifikovat přesné místo centrálního menhiru, kvůli provádění správných rituálů. Určitě by byl menhir rád. Samozřejmě pokud s tím bude souhlasit.