Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reinkarnovaná bylinkářka

11. 4. 2022

V bývalé firmě, kde jsem pracoval, byla pracovnice, která kvůli zdravotním problémům musela přejít na vrátnici. Odhaduji, že jí mohlo být kolem 55-ti let, bílé vlasy, modré, milé oči, silnější, zářící, neskutečně milý člověk. Občas jsme spolu pokecali, slovo dalo slovo a já ji vykreslil automatickou kresbou. Chtěla vědět, jestli byla v minulosti bylinářka a jaké potraviny jsou pro ni toxické. Žádné informace jsem od ní nežádal, jen se mi svěřila, že žije na vesnici, ve velkém domě s manželem, má velkou zahradu, kterou miluje, vše zaváří, chodí do lesa, kde sbírá bylinky, ale nechce číst knihy o bylinkách. Sama pozná, která bylina je k čemu vhodná. 

Po vykreslení jsem zjistil, že jsou pro ní dvě plodiny toxické, a to švestky a hrušky. Bylo to trochu legrační u ženské, která je pořád na zahradě, miluje přírodu, vše zaváří, dle jejího vyjádření, kdyby šly šišky, tak se pustí i do nich. No nic, řekl jsem si, udělám ze sebe hlupáka, když takovéto osobě sdělím, že nesmí jíst dva druhy ovoce. Co se týká jejího bylinářství, tam to bylo jasné. Viděl jsem ji, jak se tím zabývala předchozí životy, takže by čtením knih ztrácela akorát čas a energii. 

Když jsme se sešli, začal jsem velmi nesměle. Jakmile jsem spustil ohledně jídla a její životosprávy, rozzářily se jí oči s tím, že posledních 10 let nejí ani švestky ani hrušky, protože jí po nich celou noc bolí břicho, takže se chtěla jen ujistit, zda je na ně opravdu alergická. Mentální tělo nikdy nelže! Bylo to legrační. Co se týká jejího předchozího působení jako známé bylinkářky, to byl orkán radosti. Začala totiž radit a pomáhat i ostatním lidem a nechtěla jim jakkoli ublížit. Ujistil jsem ji, že je to zcela v pořádku, a že ty malé, neúnavné bytůstky půdy a hlíny zná, že si prostě jen rozpomíná, řečeno Platónskou mluvou.