Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akhara Jussuf Mustafa: Vzpomínky jasnovidce

9. 3. 2022

Knihu Vzpomínky jasnovidce jsem četl před dávnými lety, nicméně je svou výpovědí natolik silná, že si na ní často vzpomenu. Omlouvám se, že neuvedu obsah ani úryvky, ale snad to v tomto případě nevadí.

Kniha popisuje období kolem 2.světové války velmi senzitivního až mystického člověka žijícího v Polsku. Samotný děj není podaný okázale nebo strojeně, kniha se vine shovívavou atmosférou, alespoň co si pamatuji.

Velmi dobře si pamatuji dva momenty. První je o lidech, kteří si podvodně zakoupili (nebo si ji zabrali?) nádhernou vilu a když vcházeli do areálu této vily, vždy se cítili velmi špatně a oslabeně. Na jednom vstupním pilíři byl totiž velký pták, který při příchodu některého z členů domácnosti sletěl na dotyčného a počal ho klovat zobákem a škrábat drápy. Pták byl samozřejmě z mentálního světa, takže okem neviditelný. Druhý moment je drsná zkušenost autora z bombardování města, kdy s několika lidmi stál pod nějakým přístřeškem, na který později dopadla bomba. On před tímto výbuchem jasně viděl, kteří lidé jsou "označení" a tedy určení ke smrti, a kteří výbuch přežijí. 

Knihu vřele doporučuji. Nikoli jen k lepšímu vzdělání současných šamanů.

snimek-obrazovky-2022-03-09-110820.png